Cazimir TROCIN, noul șef al poliției din Șoldănești

 

Cazimir TROCINPrin ordinul Inspectoratului General de Poliție, începând cu 12 mai curent, Cazimir Trocin, care a condus poliția din raionul Dubăsari, a fost numit în funcția de șef al IPȘoldănești.

Anterior, pe parcursul a mai bine de jumătate de an, în fruntea colectivului Inspectoratului de Poliție Șoldănești a fost Dorin BÂNȚU.

 

În continuare, vă propunem date biografice ale noului șef, preluate din CV-ul conținut în datele oficiale ale MAI.

 

Anul, locul naşterii: 1978, raionul Sîngerei, satul Coşcodeni

 

Studii:   2002 – Academia Naţională de Poliţie “Ştefan cel Mare”,

 

Activitatea profesională:

01.10.199626.06.1998 – cursant  al Colegiului de poliţie „D.Cantemir” al MAI;

26.06.1998– 17.12.1998 – inspector operativ al Colegiului de poliţie „D.Cantemir” al MAI;

17.12.199815.08.2000 – şef  al sectorului comunal de exploatare al Colegiului de poliţie „D.Cantemir” al MAI;

15.08.200030.08.2001 – şef adjunct al serviciilor logistice al Colegiului de poliţie „D.Cantemir” al MAI;

30.08.200116.10.2001 – lector  al Colegiului de poliţie „D.Cantemir” al MAI;

16.10.200124.06.2002 – şef  al biroului aprovizionare şi echipament al Colegiului de poliţie „D.Cantemir” al MAI;

24.06.200204.08.2003 – şef  al secţiei aprovizionare şi echipament al serviciului administrativ şi de logistică al Academiei “Ştefan cel Mare” a MAI;

04.08.2003– 09.04.2004 – şef serviciu al secţiei administrativă şi de logistică serviciul aprovizionare şi echipament al Academiei “Ştefan cel Mare” a MAI;

09.04.200415.06.2005 – şef adjunct secţie al secţiei administrativă şi de logistică al Academiei “Ştefan cel Mare” a MAI;

15.06.200528.10.2005 – şef adjunct secţie, şef serviciu al secţiei administrativă şi de logistică al Academiei “Ştefan cel Mare” a MAI;

28.10.200512.07.2007 – inspector  (din c/f de şef-adjunct secţie, şef serviciu administrativ) al secţiei administrative şi de logistică al Academiei “Ştefan cel Mare” a MAI;

12.07.200701.02.2008  – inspector superior operativ de serviciu al unităţii de gardă a secţiei organizare, analiză şi control a CPs Botanica al CGP mun. Chişinău;

01.02.200810.10.2008 – şef de serviciu al serviciului  exploatării cazărmi şi locuinţe al Brigăzii  nr.1 mobil-operativă (Unitatea Militară nr.1001) a Departamentului  Trupelor de Carabinieri;

10.10.200819.02.2010 – şef adjunct direcţie al Direcţiei  alimente şi echipament a Departamentului  Trupelor de Carabinieri;

19.02.201028.05.2010 – şef secţie  al secţiei  evidenţă şi completare a Direcţiei resurse umane a Departamentului  Trupelor de Carabinieri;

28.05.201009.07.2010 – ajutor al comisarului (la nivel şi cu drepturi de comisar-adjunct) pentru  personal şi educaţie al CPT Chişinău al DPT;

09.07.201012.08.2011 – comisar-adjunct pentru personal  al CPT Chişinău al DPT;

12.08.201105.03.2013 – comisar-adjunct, şef secţiei ordine publică  al CPT Chişinău al DPT;

05.03.201312.05.2015 – şef   al serviciului investigare fraude economice al secţiei investigaţii infracţiuni a  Inspectoratului de poliţie Străşeni al Inspectoratului General al Poliţiei ;

12.05.2015– 12.05.2016 – şef  al Inspectoratului de poliţie Dubăsari al IGP al MAI;

12.05.2016 – prezent șef al Inspectoratului de poliție Șoldănești;

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *