http://project16264.tilda.ws/page1474166.html
Утім, мед – це не єдине, що виготовляють «Божі мухи». Адже найцінніше – бджолине маточне молочко. Ним комахи, які вирощують потомство, годують своїх малят.
А ще цінна медова перга – їжа бджілок. Її вони виготовляють із пилку квіток, змочують нектаром і складають у комірки стільників. Перга містить багато мінералів, гормонів, вітамінів та ферментів. І, звичайно, де бджоли, там і віск. І це ті продукти, які є базовими, бо, безперечно, ще ж є і такі, які виготовляють із меду, але про це пізніше.
А зараз про славу, якої зажив український солодкий продукт. Або радше про ті обсяги, які продають за кордон. У 2011 Україна експортувала мед до 39 країн, у 2017 цей показник збільшився до 60. «Солодке золото» з України потребують за кордоном, зокрема у Європі, адже саме європейці споживають велику кількість меду та продуктів із нього.
Юрій із братом згодом планують розширити свій бізнес. Вони хочуть зробити культуру меду більш традиційною і відритою, адже українці досі не розуміють, яким багатством володіють. У планах «медовий» курорт, бджолотерапія, а також лекції про те, як можна застосовувати бджолиний нектар у їжу, адже у Європі мед – це енергетичний сніданок, ліки від застуди, а ще антисептик і хороше снодійне.
Та попереду зима… Тож після збору врожаю професор готуватиме своїх смугастих до холодів. Важливо, аби вони пережили важкий період. Важливо, аби вони вижили. Адже «Божі мухи» – золота жила українського бізнесу.
Єдиний вихід – врегулювати цю співпрацю на законодавчому рівні або ж облаштовувати кооперації на кшталт ягідних і овочевих, які зараз уже розвиваються в Україні. До речі, такі обʼєднання дали змогу і контролювати трейдерів, які, скуповуючи мед, роблять аналізи, а тоді якісний продукт везуть за кордон, гірший – викидають на внутрішній ринок за нижчою ціною. Та найпевніше, усі ці проблеми могла і мала би врегулювати держава, яка так і не спромоглася розробити систему агрострахування, а також надати допомогу, чи бодай убезпечити пасічників від ризиків.